Στο πλαίσιο του ΙΒ΄ Κύκλου Ανθρωπολογικών & Λαογραφικών ομιλιών ΑΠΘ/ΠAΜAK σας καλούμε στην ομιλία της Ελένης Παπαγαρουφάλη, Καθ. Κοινωνικής Ανθρωπολογίας, με τίτλο, “Ήπια διπλωματία: Διεθνικές αδελφοποιήσεις και ειρηνιστικές πρακτικές στη σύγχρονη Ελλάδα”. Η ομιλία θα γίνει την Παρασκευή στις 29 Νοεμβρίου και ώρα 6:30 μμ. στο Σπουδαστήριο Λαογραφίας που βρίσκεται στο παλιό κτίριο της Φιλοσοφικής Σχολής του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου (αίθουσα 104).
H οργανωτική επιτροπή,
Αλεξάνδρα Μπακαλάκη, Νόρα Σκουτέρη-Διδασκάλου και Γιώργος Αγγελόπουλος (Α.Π.Θ.),
Έφη Βουτυρά, Γιάννης Μάνος και Φωτεινή Τσιμπιρίδου (ΠΑ.ΜΑΚ.)
![](https://cbg-lab.uom.gr/wp-content/uploads/2019/11/Diotima_BordersPoster-WEB-011-212x300.jpg)